Автоинформ96 +7 (495) 943-83-73 +38 (050) 541-01-84 +38 (067) 924-16-86
Ведущая книготорговая компания автомобильной литературы
руководства по ремонту автомобилей
пособия по эксплуатации и
техническому обслуживанию
Добро пожаловать!
Войти или
зарегистрироваться

аналітика страхового ринку від KIRINS

Україна є країною, де на дорогах постійно збільшується кількість автомобілів. Водії стикаються з різними ризиками, пов'язаними з дорожньо-транспортними пригодами, крадіжками, пожежами та іншими непередбачуваними ситуаціями. Одним з методів захисту від таких ризиків є страхування авто. У 2022 році українці продовжували активно оформляти страхові поліси для своїх транспортних засобів. Давайте детальніше розглянемо статистику та тренди кількості оформлених страхових полісів авто в Україні протягом цього періоду. Доречі, автоцивілка ціна якої залежить від різних параметрів авто, дорожчає з кожним роком, тому загальні збори в гривні постійно зростають.

Загалом, кількість оформлених страхових полісів авто в Україні впливає на безпеку дорожнього руху, оскільки страхування авто є обов'язковим. Відповідно до Закону України "Про страхування" кожний власник автотранспортного засобу має зобов'язання укласти страховий поліс цивільної відповідальності (ОСЦПВ) перед виїздом на дорогу. Це страхування гарантує компенсацію ушкоджень, заподіяних іншим учасникам дорожнього руху. Таким чином, страхові поліси авто є важливим інструментом, який сприяє врегулюванню дорожньо-транспортних пригод та покращенню безпеки на дорогах.

Яка кількість оформлених договорів автоцивілки?

Згідно зі статистикою, впродовж 2022 року в Україні було оформлено значну кількість страхових полісів авто. За даними МТСБУ, загальна кількість оформлених полісів склала 7,2 млн шт., а сума премій склала 7 млрд. грн. Загалом, через війну кількість полісів зменшилась на 20% в порівнянні за 2021 роком, а сума премій трохи більше 2%.

Крім того, українські страхові компанії активно розвивали нові програми та послуги, які надавали власникам авто додаткові переваги та зручності. Наприклад, введення електронних полісів (е-полісів) спростив процес оформлення та отримання страхових полісів. Власники авто могли зручно оформити поліс онлайн, без необхідності відвідування офісів страхових компаній. Ця ініціатива сприяла зростанню кількості оформлених полісів, оскільки стала більш доступною та зручною для багатьох власників авто.

За даними статистики, у першому кварталі 2022 року кількість оформлених страхових полісів авто зросла на 15% порівняно з попереднім роком. Але, знову ж таки війна внесла свої корективи, і тренд на кінець року за кількістю договорів, все ж таки не перевищив ліміт 2021 року.

Ціни на автоцивілку зростають

З урахуванням переміщених осіб, кількість оформлених полісів авто та суми зборів є досить впевненою, це свідчить про зростаючу свідомість власників авто щодо важливості страхування та його ролі в захисті від ризиків на дорозі. Крім того, збільшення обсягу страхових послуг також свідчить про розвиток страхового ринку в Україні.

Необхідно також зазначити, що у 2022 році страхові компанії активно працювали над вдосконаленням своїх послуг та розширенням асортименту страхових продуктів. Наприклад, було запроваджено нові програми страхування, такі як страхування від крадіжки авто, страхування від натуральних стихій, страхування від вандалізму, військові ризики та багато інших. Це дало власникам авто можливість обрати оптимальний страховий пакет, який відповідає їхнім потребам та вимогам.

На жаль, разом із зростанням кількості оформлених страхових полісів авто, у 2022 році також було зафіксовано збільшення кількості шахрайських випадків та зловживань у сфері страхування. Деякі недобросовісні особи намагалися отримати несправедливі виплати за штучно створеними страховими випадками. Це поставило під загрозу довіру до страхових компаній та зробило актуальними питання щодо вдосконалення контролю та протидії шахрайству в галузі страхування авто.

Підсумок 2022 року

У підсумку, 2022 рік був визначним для страхового ринку авто в Україні. Значне зростання кількості зборів та незначне просідання кількості оформлених договорів страхових полісів свідчить про постійний інтерес власників авто до забезпечення своєї безпеки та захисту від непередбачених ситуацій на дорозі. Проте, разом з цим, виникають виклики щодо боротьби зі шахрайством та забезпеченням чесності та надійності страхових послуг. Уряд та страхові компанії повинні спільно працювати над удосконаленням законодавства та контролю, щоб забезпечити стабільний та розвинутий страховий ринок авто в майбутньому.