Автоинформ96 +7 (495) 943-83-73 +38 (050) 541-01-84 +38 (067) 924-16-86
Ведущая книготорговая компания автомобильной литературы
руководства по ремонту автомобилей
пособия по эксплуатации и
техническому обслуживанию
Добро пожаловать!
Войти или
зарегистрироваться

Автомобільні акумулятори (АКБ) — прилади, які подають струм до двигуна, сприяючи його запуску, а також живлять усі електричні вузли та компоненти системи. Це одна з найважливіших запчастин в автівці. У разі несправності акумуляторної батареї нормальна експлуатація транспортного засобу є неможливою.

Сьогодні на ринку представлено безліч моделей від сотень виробників, однак для безпеки та надійності роботи рекомендується віддавати перевагу АКБ від перевірених виробників: Bosch, Rocket, WESTA, Forse, Ista, Varta.

На що слід звертати особливу увагу, вибираючи АКБ

Акумуляторна батарея є складним пристроєм, що має низку важливих характеристик. Якщо ви вирішили придбати АКБ для авто, оцінюйте запропоновані моделі за такими параметрами, як:

  • пусковий струм (струм холодного прокручування);
  • електроємність;
  • напруга;
  • габарити та конструкція виводів;
  • тип кріплення.

Струм холодного прокручування безпосередньо впливає на роботу стартера. Акумулятори з вищим показником пускового струму краще впораються із запуском двигуна в умовах мінусової температури.

Вимоги щодо електроємності (цей параметр вимірюється в ампер-годинах) залежать від об'єму двигуна транспортного засобу, а також від кількості електричних приладів у системі. АКБ із більшою електроємністю є більш громіздкими й важкими. Найпоширенішими є моделі на 60, 75 і 100, 150, 180 ампер-годин.

large_Screenshot_1_716e6dd0cc.jpg

Окремі категорії транспортних засобів потребують певного значення напруги. Наприклад, для легкових автівок підходять батареї із напругою 12 вольт, а для вантажівок — виключно 24 В.

Моделі від європейських виробників відрізняються втопленими широкими виводами, водночас виводи в акумуляторах від азійських брендів є вищими за кришку пристрою.

Надійне кріплення АКБ є вкрай важливим аспектом. Різні марки авто розраховані під верхнє або нижнє кріплення. Ще однією критичною умовою є відповідність батареї полярності в транспортному засобі.

Якими бувають різновиди автомобільних акумуляторів

На сучасному ринку можна знайти АКБ таких типів:

  • літієві/літій-іонні;
  • лужні;
  • гелеві.

Прилади першого типу вважаються оптимальним варіантом на роль додаткового джерела живлення. У таких батареях носіями електричного струму є іони літію. Вони відрізняються низьким рівнем самозаряджання та високою питомою ємністю.

Гелеві моделі отримують струм із кислот. Оскільки вони є агресивними речовинами, їхнє витікання може бути небезпечним для здоров’я. Перевагами є низький показник самозаряджання, високе значення пускового струму, стійкість до зміни положення та вібрацій.

У лужних акумуляторах електролітами слугують луги, а не кислоти. Плюсами цього виду є відсутність шкідливих викидів, надійна робота в холодну погоду, тривалий термін зберігання без втрати властивостей.