Автоинформ96 +7 (495) 943-83-73 +38 (050) 541-01-84 +38 (067) 924-16-86
Ведущая книготорговая компания автомобильной литературы
руководства по ремонту автомобилей
пособия по эксплуатации и
техническому обслуживанию
Добро пожаловать!
Войти или
зарегистрироваться

Розмитнення Транспортних засобів в Україні: Зміни та Правила

До 24 лютого 2022 року для ввезення транспортних засобів, придбаних за кордоном, в Україні необхідно було проходити всі етапи розмитнення. Вартість цієї процедури могла бути розрахована наперед за допомогою калькулятор розмитнення автомобілів. Однак у зв'язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну влада прийняла рішення спростити процедуру ввезення транспортних засобів з-за кордону. В результаті, аж до літа 2022 року, в умовах воєнного стану в Україні діяла так звана "нульова розмитнення", що дозволяло ввозити автомобілі на територію країни без сплати податків.

Це рішення було прийнято насамперед для полегшення роботи волонтерів, які активно займалися пошуком та доставкою автомобілів з-за кордону для потреб українських військових. Однак такою можливістю скористалися і звичайні громадяни, оскільки вартість розмитнення автомобілів в Україні часто становила 30-35% вартості моделі. Це спричинило величезні черги на пунктах пропуску, де доводилося чекати по 5-7 годин, щоб потрапити на територію країни.

Зміни у розмитненні автомобілів під час воєнного стану:

Після початку повномасштабного вторгнення, влада вирішила повністю скасувати податки на автомобілі, що ввозяться з-за кордону. Це значно спростило роботу багатьох волонтерських організацій, які співпрацюють із військовими підрозділами, оскільки процес ввезення автомобілів став більш швидким та простим. "Нульова розмитнення" діяла близько півроку і була скасована влітку 2022 року. Проте ввезення автомобілів для військових продовжує здійснюватися на старих умовах і досі. Скільки часу можна використати автомобіль без розмитнення в Україні? Усі транспортні засоби, привезені на територію країни на строк понад 30 календарних днів, мають бути зареєстровані.

Це також стосується автомобілів, які були придбані для потреб фронту. Використання незареєстрованих автомобілів на території України заборонено. Які автомобілі потрапляють під безкоштовну розмитнення? Попит на європейські автомобілі знизився після скасування "нульової розмитнення" та запровадження обов'язкових податків. В даний час, безкоштовну розмитнення можна отримати лише за наявності офіційного запиту від військової частини та військовослужбовців. Це поширюється попри всі типи транспортних засобів. Крім того, на даний момент розглядається законопроект №9058, який передбачає повернення "нульової розмитнення" для учасників бойових дій та їхніх сімей.

Як провести розмитнення автомобіля в Україні?

Легалізація автомобіля, придбаного за кордоном, є складною процедурою. Власники машин можуть виконати її самостійно, надавши всі необхідні документи, або звернутися до професійних брокерів. Новий калькулятор розмитнення дозволяє оцінити вартість процедури до її початку. Для проведення розмитнення необхідно надати такі документи: Документи, що підтверджують вартість автомобіля. Технічний паспорт на автомобіль. Документ про право власності. Акт підтверджує проведення процедури митної декларації. Сертифікат відповідності. Документ, що засвідчує особу власника (паспорт, ІПН). Митну декларацію. Також важливо враховувати, що після допуску автомобіля на територію митного пропуску власнику надається 10 календарних днів для його доставки до митного пункту призначення.

Які автомобілі не можна розмитнювати в Україні?

Заборонено ввозити автомобілі з окупованих територій, таких як Кримський півострів, а також із території країн, визнаних Україною агресорами та окупантами, включаючи Росію.