Правила дорожнього руху України 2025 (ПДР 2025 України) з коментарями та ілюстраціями (укр. мовою)
Правила дорожнього руху України 2025 з коментарями та ілюстраціями
Зміст
Загальні положення
Обов’язки і права водіїв механічних транспортних засобів
Рух транспортних засобів із спеціальними сигналами
Обов’язки і права пішоходів
Обов’язки і права пасажирів
Вимоги до велосипедистів
Вимоги до осіб, які керують гужовим транспортом, і погоничів тварин
Регулювання дорожнього руху
Попереджувальні сигнали
Початок руху та зміна його напрямку
Розташування транспортних засобів на дорозі
Швидкість руху
Дистанція, інтервал, зустрічний роз’їзд
Обгін
Зупинка і стоянка
Проїзд перехресть
Переваги маршрутних транспортних засобів
Проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів
Користування зовнішніми світловими приладами
Рух через залізничні переїзди
Перевезення пасажирів
Перевезення вантажу
Буксирування та експлуатація транспортних составів
Навчальна їзда
Рух транспортних засобів у колонах
Рух у житловій та пішохідній зоні у колонах
Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів у колонах
Рух по гірських дорогах і на крутих спусках
Міжнародний рух
Номерні, розпізнавальні знаки, написи і позначення
Технічний стан транспортних засобів та їх обладнання
Окремі питання дорожнього руху, що потребують погодження
Дорожні знаки
Дорожня розмітка
ДОДАТКИ
Штрафи та інші санкції для водіїв та пішоходів (КУпАП)
Штрафи та інші санкції для водіїв та пішоходів (Кримінальний кодекс)
Автоматична фіксація порушень ПДР
Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (Європротокол)
Екстренна допомога у разі ДТП
Перелік лікарських засобів, які повинні бути у медичних аптечках першої медичної допомоги для пасажирських транспортних засобів
Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників ТЗ (ОСЦПВ)
Рух транспортних засобів із спеціальними сигналами
3.1. Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10–18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. За відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.
Цей пункт Правил дорожнього руху підкреслює обов’язки і права водіїв оперативних транспортних засобів під час руху з увімкненим проблисковим маячком синього або червоного кольору, а також зі зі спеціальним звуковим сигналом. Слід пам’ятати, що, відповідно до Указу Президента України «Про заходи щодо впорядкування використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та номерних знаків на службових транспортних засобах» від 30.03.2005 № 567/2005, спеціальні світлові сигнальні пристрої синього кольору та звукові сигнальні пристрої можуть бути бути встановлені на службових транспортних засобах, які використовуються для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, або на транспортних засобах поліції, оперативних або спеціальних транспортних засобах військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних силах України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, податкової поліції, служб безпеки дорожнього руху, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державного департаменту України з питань виконання покарань, швидкої медичної допомоги, аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, служб інкасації та перевезення цінностей Національного банку України та банків України, Управління державної охорони України за наявності спеціального дозволу, який видається відповідним органом МВС України. Спеціальні світлові сигнальні пристрої червоного та зеленого кольорів можуть бути бути встановлені виключно на транспортних засобах відповідних підрозділів МВС України та Управління державної охорони України.
3.2. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів).
На транспортних засобах, які рухаються в супроводжуваній колоні, повинне бути ввімкнено ближнє світло фар.
Якщо на такому транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов’язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку.
Спеціальні світлові сигнальні пристрої на оперативних транспортних засобах вмикают у разі виконання водіями таких транспортних засобів невідкладних службових завдань, у результаті яких можуть виникнути ситуації, що вимагають відхилення від вимог розмітки, знаків або правил проїзду перехресть. У таких ситуаціях водії оперативних транспортних засобів зобов’язані переконатися в безпечності виконуваного ними маневру.
3.3. Якщо під час супроводження колони транс портних засобів на транс портному засобі, що рухається попереду колони, увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, колону повинен замикати транс портний засіб з увімкненим зеленим або синім і зеленим проблисковими маячками, після проїзду якого скасовуються обмеження на рух інших транс портних засобів.
Для виділення колони транс портних засобів, яка супроводжується транс портними засобами і із синіми або червоними маячками, із загального потоку на всіх автомобілях колони вмикається ближнє світло фар. Супроводжувану колону обов’язково має замикати транспортний засіб із зеленим маячком або синім і зеленим маячками.
Ваш отзыв:*
Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
Введите код, указанный на картинке:*