Автоинформ96 +7 (495) 943-83-73 +38 (050) 541-01-84 +38 (067) 924-16-86
Ведущая книготорговая компания автомобильной литературы
руководства по ремонту автомобилей
пособия по эксплуатации и
техническому обслуживанию
Добро пожаловать!
Войти или
зарегистрироваться

Що купити додому — генератор чи зарядну станцію?

Дедалі частіше на тлі новин та періодичних блекаутів українці замислюються про альтернативні джерела енергії. Особливо гостро питання постає, коли за вікном надто холодно або навпаки — наближається дуже спекотне літо, як прогнозується у 2025 році. Популярних варіантів приладів для створення електрики два — бензинові/дизельні генератори та зарядні станції. Щоб вам було легше визначитися, розглянемо в статті переваги та недоліки кожного з варіантів.

Зарядні станції

Зарядні станції являють собою по суті великі повербанки, в яких зберігається певна кількість енергії. Користувач періодично заряджає сам пристрій, а під час відключення електрики — підключає до нього необхідні побутові прилади. Найчастіше покупці обирають для дому портативні електростанції через такі переваги:

  1. Можливість експлуатації у квартирі. Зарядні станції повністю адаптовані під використання в приміщенні. Вони не димлять, не видають неприємних запахів і гучних звуків.
  2. Великий вибір моделей. Зустрічаються як недорогі станції, наприклад для запуску котлів опалення, так і потужні прилади, яких достатньо для живлення більшості побутових приладів.
  3. Економічність. Електрика обходиться дешевше, ніж бензин або дизель, тому на постійній основі експлуатація зарядної станції зазвичай більш вигідна, ніж генератора з аналогічною потужністю.

Зарядні станції мають обмежений ресурс роботи, який залежить від місткості акумулятора. Сучасні моделі швидко заповнюють заряд — у середньому за півтори-дві години, головне — бути в цей час удома і встигнути під'єднати пристрій до мережі, поки є світло. Зарядні станції гарні для приватного використання у квартирах, де не можна поставити генератор.

Генератори

Генератори заправляються дизельним пальним або бензином, рідше — працюють на газу або комбінованим методом. Їх вибирають за такі переваги:

  1. Необмежений час роботи. Досить додавати паливо в міру спустошення бака, і можна далі експлуатувати генератор. Це особливо важливо в разі тривалих блекаутів — від 6-8 годин поспіль.
  2. Висока продуктивність. Топові моделі з каталогу ALLO мають такий запас потужності, якого достатньо для одночасного живлення навіть ресурсомістких приладів. Наприклад, від одного генератора можуть одночасно працювати холодильник, опалювальний котел і пральна машина.
  3. Незалежність від погодних умов. Більшість генераторів одягнені в пило- та вологозахищені корпуси, що дає змогу експлуатувати їх навіть у холодну пору року, наприклад поставивши на вулиці під навіс.

Електрогенератори видають помітний шум під час роботи та виділяють у атмосферу небезпечні для екології вихлопи. Через це їх не рекомендується вмикати безпосередньо у квартирі, але можна використовувати для цих цілей, наприклад, відкритий балкон. Головне — дотримуватися норм пожежної безпеки та не забувати про поповнення запасу палива.